Kdo je Slávka Chrpová

Slávka Chrpová

Po té, co jsem vystudovala Gymnázium Jana Pekaře v Mladé Boleslavi, odešla jsem na FTVS A FF UK, kde jsem absolvovala obor latina-tělesná výchova se specializací sporty v přírodě. Na FTVS UK jsem zůstala a doposud vyučuji studenty fyzioterapie latinu. Tento jazyk jsem se speciálními metodami snažila vštípit i studentům Gymnázia Oty Pavla v Radotíně a Gymnázia Svatopluka Čecha v Praze. Podílela jsem se na desetidílné encyklopedii Universum vydavatelského domu Euromedia Group, v jejíž odnoži Ikar jsem pak zůstala. Od roku 2003 jsem šéfredaktorkou časopisu Cykloturistika. Jsem cestovatelkou se zálibou v objevování ostrovů na kole.

Na základě projektu ostrovní ženská cykloturistika jsem navštívila tyto ostrovy: Madagaskar, Kuba, Kapverdské ostrovy, Francouzská Polynésie. V posledních letech jsem zamířila také na poutní cesty do Santiaga de Compostela. Na svém kontě mám hned dvě méně známé poutní trasy ‒ Caminho Português a Via de la Plata. Zážitky a postřehy z těchto destinací prezentuji v rozhlase, televizi, na festivalech a veřejných cestovatelských besedách po celé České republice. Tyto cestopisné projekce jsou multimediální. Při jejich přípravě jsem využila své zkušenosti z natáčení videí, tvorby mapových animací, fotografických slideshow s hudbou a kreslených animací. Své dlouholeté působení v několika tanečních souborech jsem zúročila i při předvádění domorodých tanců. Podílím se také na tvorbě a realizaci kursů týmové spolupráce pro zážitkovou atenturu UP Events s.r.o. Snažím se být všestranným a tak trochu renesančním člověkem.

Často dostávám otázku, jaké kolo používám na své cestovatelské výpravy. Na to odpovídám toto: „Vlastním „speciál“, který stál kolem čtyř tisíc korun. Toto kolo mi sestavil kamarád Pepa Kraken v cykloobchodě a servisu Kraken Shop ze staršího rámu a dílů, které mu tam někdo nechal. Něco málo k tomu přidal a byl z toho můj modrý drak. Nejprve neměl odpruženou vidlici, ale po neblahých zkušenostech z „rolety“ na Madagaskaru jsem si ji nechala na kolo namontovat.“